Odkaz

   

Kniha Odkaz je druhým dílem trilogie. Kniha je určena pro všechny, kdo mají zájem o rozvoj své duše.

Čtenář může v knize nalézt návod, jak se vyrovnat s nelehkými situacemi, které každého v současném světě provází a uchovat si i přes mnohé zákeřné útoky zvenčí svou duši čistou.

Opět se setkáváme s hlavní hrdinkou Olívií, která v prvním díle podnikla dlouhou cestu plnou odvahy, aby mohla splnit svůj úkol. V druhém díle trilogie se čtenář seznámí se všemi příběhy, které Olívie vyprávěla Královně, čímž přispěla k záchraně Království. Kniha je také úzce spjata se současným životem a je začleněna do prostředí města, ve kterém Olívie žije.

Galerie ilustrací z knihy Odkaz:

Ukázka  z knihy:

Ne, nebylo mi divné, že jsem dnes sama, že všichni lidé zmizeli. Jen jsem nabyla dojmu, že se tu po cestičkách polních procházím ve dvacátou pátou hodinu denní. Kdy není ani den a není ani noc, dokonce se ani nestmívá a ani slunce nevychází.

„Je to ale příjemná hodina na procházky,“ napadlo mě a možná jsem to řekla i nahlas. Bylo v ní vše, co miluji. Teplo slunečních paprsků, jemný vánek, klid a mír západů a východů slunečních a také pocit skrytosti a pocit tajnosti, jak tomu bývá v noci, jen se člověk nemusel bát. Ano, ten pocit naprostého uvolnění a odevzdání byl velmi příjemný.

Po městě už nebylo ani památky, už jsem se téměř dotýkala čisté přírody, když v tom na cestě přistál přímo přede mnou lampion štěstí. Nevím, zda víte, oč tu kráčí. Jsou to takové krásné vznášející se lampiony, na které napíšete své přání a zapálíte a necháte letět vzhůru do nebes. Přání se vám pak splní, ovšem pokud budete mít štěstí. Tak přesně takový lampion přistál přímo přede mnou a mě nenapadlo nic jiného než jej vzít do rukou a prohlédnout si jej. Byl papírově bílý a velkým tiskacím písmem na něm bylo černým fixem napsáno:

„Nechci být sám.“

Fotky z křtu knihy:

Petra Ženatová
Můj facebook

Petra Ženatová

vaše oblíbená spisovatelka 😉
Petra Ženatová
Můj facebook

Nejnovější příspěvky od Petra Ženatová (zobrazit všechny)

Sdílení