Jedna duše

Jedná se o unikátní román, který se zabývá uvědoměním si sebe sama, reflektuje mezilidské vztahy a zaměřuje se na pochopení lidské podstaty. Časově je zasazen do blízké budoucnosti a prostřednictvím hlavní hrdinky Lolity předává poselství o propojení jednotlivých lidí na světě.

Lolita je dívka toužící po poznání, neustálý pokrok je pro ni jako živá voda, jenže na své cestě k uvědomění si sebe sama se tak trochu ztratila v poušti. Příběh začíná ve chvíli, kdy se rozhodla ukončit dlouholetý vztah se svou životní láskou. Tento samotný paradox v ní vyvolává mnoho emocí a otázek, které budou čtenáři jistě známé. Pouze po jejich postupném zodpovězení, je hlavní hrdinka znovu schopná si začít vychutnávat život a přeměňovat jej na plnohodnotný. Skrz tento hluboký a zároveň poutavý příběh, je čtenáři umožněno nahlédnout do jiné dimenze myšlení, které jej dokáže značně obohatit.

Galerie ilustrací z knihy Jedna duše:

Ukázka z knihy:

Čekání není tak snadné, pokud zcela pevně nevěříte ve výsledek. Dá se říci, že vyplatí se spíše trpělivost, ta přináší nejvíce sladkých plodů. Přesto často člověk, jelikož si uvědomuje pouze podstatu limitující jeho schopnosti, ocitá se v okamžicích, kdy je životem unášen, oslaben, či unaven. Den střídá noc.

Vesmíru zřejmě trpělivost problémy nedělá. Ve dne slunce svítí a dodává potřebnou energii všem, kteří o ni mají zájem. Naopak v noci může tmou být vystrašen mnohý, přesto neděje se nic děsivého, jen otevírají se naše vnitřní světy. Pouliční lampy navíc všude svítí a dodávají večernímu chaosu pořádek. Zdá se tedy, že ty nejtěžší chvíle přichází, když všechna pomocná světla zhasnou a šero začne se rozpínat. Chvíle, kdy se posouvají hranice. Lidé opakují právě naučené věci samostatně, již bez pomoci. Často klopýtnou a nedaří se jim. Cítí se z těch neúspěchů nicotní a v mlhu by se nejraději proměnili. Právě zde je lékem trpělivost a uvědomění si, že šero je pouhou zprávou o přicházejícím dni. Ano, za chvíli vyjde slunce a všechny předchozí obavy s prvním slunečním paprskem zmizí.

Lolita už dávno zjistila, že je velmi důležité najít si čas na své myšlenky, které v hlavě někdy až moc bláznivě létají. Následně je uchopit a zařadit na místo, kam patří. Jinak si v podstatě pokrok udržet ani nelze. Zmatek v hlavě brání přemýšlení a posunu k novým objevům. Tudíž vždy trpělivě hledala vhodné okamžiky, aby mohla svůj rituál provést. Někdy musela čekat déle, ale vždycky se jí to vyplatilo. Byla sice pouhým začátečníkem, mnohdy topícím se v šeru, ale díky opakování našla už jisté pevné body a odhalila potřebné detaily. Zjistila, že nejlépe se myšlenky třídí, když je zcela obklopena přírodou. Bez lidí. Příroda má dar dávat, který si zatím lidé moc neosvojili. Energie, jež k ní ze stromů a slunce přicházela, byla povznášející a uklidňující, kdežto lidé v Lolitě způsobovali zmatek tím, jak se ji snažili ovlivňovat a jak si od ní brali právě to, co potřebovali.

Oblékla si mikinu, obula boty a nakonec sáhla po klíčích. Z domu energicky vylétla, prošla rychle park a namířila si to směrem k řece, do míst, kam mnoho lidí nechodívá. Většina místních, kteří touží po hřejivých a klid doplňujících dotecích přírody, se vydává opačným směrem. Tedy místo údolí řeky zvolí nekonečně točité cestičky vedoucí na vrchol kopce, z jehož dlaní vystupují trosky středověkého hradu. Tento historický úkaz nacházející se kousek za městem je obklopen přírodou a zdá se jako ideální výlet pro pár či skupinku přátel. Ve dnech prozářených jasem skýtá neuvěřitelně krásný výhled na město i daleké okolí. Pro člověka osamělého, který touží více poznat sám sebe, odblokovat své nesmyslné předsudky, či naučit se lépe milovat sebe sama, je však kvůli množství lidí zde korzujících nevyhovující.

Řeka nebyla tolik populární, aspoň ne v těch místech, kam měla Lolita namířeno. Obvykle totiž lidé používali cyklostezky, pro Lolitu další nehodící se místo na meditace v přírodě. Jakmile to bylo tedy možné, sešla z cesty a přešla přes vratkou lávku. Náhle ocitla se na cestách polních, obklopených loukami a poli. Konečně získala pocit, že se nachází na správné straně řeky, v přírodě přirozenější a bohatší. Musela však ujít ještě pěkný kousek cesty kolem řeky, než si byla zcela jistá, že je sama. Pak prošla skrze neposednou trávu a sedla si k břehu. Nechala myšlenky jen tak plout spolu s řekou. Přišly a odešly. Za chvíli se vrátily a měly jinou podobu. Celistvější. Poslouchala jemné tóny přírody, které ani ten nejlepší skladatel nemá šanci zachytit. Seděla tam ten den tak dlouho, dokud se nedostavil onen pocit naprostého pochopení.

Pomalu se uvolňovala a ponořovala se do energetických světů běžným lidem skrytých. Naslouchala tónům přírody a obdivovala rozmanitost podob života. Vnímala ten dokonale fungující svět, který nás každý den obklopuje, a proto jsme mnohdy vůči jeho kouzlům slepí. Postupně se její dech zklidňoval a v jejích otevřených dlaních vzplála zlatá energie. Prostoupilo jí uvědomění existence všepropojení, nesmírně těžko zachytitelného, přesto jasného a silného propojení všech elementů ve vesmírném čase. Naprosto jedinečné a zcela nezpochybnitelné poznání smyslu života. Skutečný důvod, pravý význam lidstva a jeho budoucnost. Pocítila silné nutkání ukončit spory se všemi, jež miluje. Odpustit jim jejich nedokonalosti, už na nich totiž nezáleželo. Ucítila v sobě sílu, mohla udělat cokoliv, všechnu by ji použila na to, aby svou nekonečnou láskou uzdravila druhé a propojila jejich duše. V tu chvíli připadalo jí to tak jednoduché, jako dítěti, které vidí hádající se rodiče a nechápe, proč se láskou nesmíří. Není to však tak snadné, jak se Lolitě v tu chvíli jevilo. Láska v dospělosti stává se vyčerpatelnou, jen malá hrstka lidí dokáže objevit nikdy nevysychající pramen lásky v sobě. Složitost tohoto procesu zatím Lolita nedokázala odhalit, přesto vše začalo pomalu dávat smysl.

Knihu lze koupit na:

http://knihy.abz.cz/prodej/jedna-duse

http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/3/5/967-Zenatova-Petra-Jedna-duse

více na: http://www.petrazena.cz/kde-koupit/

Petra Ženatová
Můj facebook

Petra Ženatová

vaše oblíbená spisovatelka 😉
Petra Ženatová
Můj facebook

Nejnovější příspěvky od Petra Ženatová (zobrazit všechny)

Sdílení