Napsala jsem román

Kdo by si to kdy pomyslel, že jednou řeknu větu: „Napsala jsem román.“ Přijdu domů a prohlásím: „Napsala jsem román, miláčku.“ Nebo přijdu do práce, na schůzku s přáteli a položím jim šibalskou otázku: „Hádejte, co je nového?“ a oni nechápavě budou na mě chvíli koukat. Já jim pak sama odpovím: „Napsala jsem román. No není to úžasné?“ A večer, když si sednu k počítači s tím, že napíšu článek do svého blogu, přemýšlím, o čem asi tak bude a napadne mě jediné – sdělit vám všem a vykřičet do celého světa, že jsem napsala román.

Pod pojmem román se však může skrývat mnohé, má totiž velké množství podob. Záleží na jaké téma se zaměří a jaké má místo v časové ose (historický, psychologický, dobrodružný, filozofický, romantický atd.). Obecně umožňuje čtenáři nahlédnout do lidských osudů. Otázkou je, kam zařadit můj román? Kdybych jej měla dát do škatulky, vytvořila bych novou s názvem vědomý román. A to z důvodu, že se zabývá uvědoměním si sebe sama a zaměřuje se na pochopení lidské podstaty.

Už dlouhou dobu mě zajímalo, proč se dva milující se lidé často po čase ocitají na opačných stranách propasti. Láska přeci lidi sbližuje, tak proč je tolik nešťastných vztahů, rozchodů ze zoufalství a rozvodů z vyčerpanosti? Toužila jsem zachytit ty rozhodující momenty, které dva lidi spojují, i ty, které je rozdělují. Odhalit, co je pro spokojený a plnohodnotný život člověka nejdůležitější. Zjistit, jak funguje propojení jednotlivých lidí a jak lze smutné dny přetvořit v radostné. To jsou tedy hlavní témata románu, který jsem napsala. Věřím, že vás můj nový román osloví a obohatí vás tím, že vám do života přinese to, co potřebujete.

Petra ♥

Petra Ženatová
Můj facebook

Petra Ženatová

vaše oblíbená spisovatelka 😉
Petra Ženatová
Můj facebook

Nejnovější příspěvky od Petra Ženatová (zobrazit všechny)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sdílení